Kontakt os

Har en af vores maskiner fanget din interesse? Eller vil du gerne høre mere om fx. vores demodage?
Uanset hvad det drejer sig om, skal du ikke tøve med kontakte os.

JYLLAND

Maskiner A/S
Silkeborgvej 138 Lund,
8700 Horsens
Tlf. 75 61 83 00
info@maskiner-as.dk

SJÆLLAND

Maskiner A/S
Skovsøviadukten 5
4200 Slagelse
Tlf. 75 61 83 00
info@maskiner-as.dk



Salgsafdeling

Tommy Bergmann Salgschef Tlf: 21 80 12 12 tommy@maskiner-as.dk
Rune Ernstsen Sælger - Midtjylland & Østjylland Tlf: 21 80 12 16 rune@maskiner-as.dk
Johnny Lauritzen Sælger - Fyn & Sønderjylland Tlf: 20 33 13 27 jl@maskiner-as.dk
Finn Pallesen Distriktchef Sjælland Sælger - Sjælland og øerne Tlf: 21 80 12 14 finn@maskiner-as.dk

Administration

Lena Brohus CEO Tlf: 75 61 83 00 lena@maskiner-as.dk
Kathrine Brohus Administrationssekretær Tlf: 75 61 83 00 kathrine@maskiner-as.dk
Inge Stoustrup Reklamationsansvarlig Tlf: 76 27 32 02 Mobil: 51 85 44 25 inge@maskiner-as.dk
Mathilde Frandsen Marketing Manager Tlf: 51 85 44 20 mathilde@maskiner-as.dk
Katrine Hundtofte Backoffice / Kontorassistent Tlf: 51 85 44 26 kh@maskiner-as.dk

Reservedele

Johnny Larsen Lageransvarlig Tlf: 76 27 32 05 Mobil: 20 33 90 13 johnny@maskiner-as.dk
Christina Hartvigsen Reservedelsekspedient Tlf: 76 27 32 06 Mobil: 20 10 08 13 christina@maskiner-as.dk
Maria Fristed Lagerekspedient Tlf: 76 27 32 04 Mobil: 51 85 44 27 maria@maskiner-as.dk

Værksted Horsens

Torben Laursen Eftermarkedschef Tlf: 21 80 12 13 torben@maskiner-as.dk
Mads Ansbjerg Værkfører Tlf: 21 80 12 34 mads@maskiner-as.dk
Tommy Korsbakke Montør Tlf: 21 80 12 10 tommyk@maskiner-as.dk
Ulrik Brødsgaard Montør Tlf: 30 70 53 95 ulrik@maskiner-as.dk
Wolle Jeppesen Smed
Jesper Christensen Montør
Martin Jensen Montør
Jesper Jensen Montør
Torben Schultz Montør
Ole Helms Montør
Jan Hansen Montør
Mathias Olesen Entreprenørmaskinmekaniker lærling
Brian Korsbakke Pladsmand
Mathias Korsbakke Klargøring
Alex Pedersen Entreprenørmaskinmekaniker lærling
Lasse Kjærgård Entreprenørmaskinmekaniker lærling

Værksted Slagelse

Jakob Søndergaard Værkfører - Sjælland og øerne Tlf: 30 70 53 62 slagelse@maskiner-as.dk
Helge Pihl Montør
Richard Stensgaard Montør
Nicolai Villien Montør
Elias Simonsen Entreprenørmaskinmekaniker lærling

Bestyrelsen

Poul Erik Andersen Bestyrelsesformand pea@lrp.dk
Lena Brohus Bestyrelsesmedlem lena@maskiner-as.dk
Tommy Bergmann Bestyrelsesmedlem tommy@maskiner-as.dk